Перед тим, як розпочати державну реєстрацію торговельної марки, слід визначитись:
- У відношенні яких саме товарів та/або послуг така реєстрація необхідна, з огляду на це обрати класи МКТП. Ми радимо звернутися із питанням визначення класів до нас.
- Хто буде заявником, а в подальшому стане власником свідоцтва на торговельну марку - це може бути фізична або юридична особа, резидент або нерезидент України, а також декілька осіб одразу.
- Яке саме зображення ви би хотіли зареєструвати - слово, слово та графіку, лише графічне зображення, об'ємне зображення, чорно-біле або кольоре.
- На території яких країн ви би хотіли зареєструвати вашу торговельну марку. Адже якщо ви плануєте подальше масштабування бізнесу ми рекомендуємо одразу перевірити можливість реєстрації позначення, яке ви обрали, в якості торговельної марки на території обраних держав.
Реєстрація ТМ - досить тривалий процес в Україні, в ході якого проводиться кваліфікаційна експертиза, тобто перевіряється чи відповідає заявлене позначення умовам надання правової охорони, визначеним Законом. Існує декілька підстав для відмови, проте найбільш розповсюдженою залишається відмова через тотожність (ідентичність) або схожість із раніше зареєстрованою або поданою на реєстрацію торговельною маркою у відношенні таких же або споріднених товарів/послуг на ім'я третьої особи.
У зв'язку з цим, ми рекомендуємо перед поданням торговельної марки на реєстрацію
провести пошук з метою оцінки перспектив реєстрації обраного позначення. Провести такий інформаційний пошук можна самостійно за відкритими базами даних, однак кращою ідеєю буде доручити це професіоналам, які мають необхідні знання і досвід, зможуть оцінити ризики та надати рекомендації.
Якщо ж ви вневнені, що така ж або схожа торговельна марка не зареєстрована, адже не знайшли інформацію про таку реєстрацію у повсякденних пошукових системах, мусимо інформувати вас, що такий пошук не є повним та достовірним, і бажано все ж таки пересвідчитись у відсутності підстав для винесення відмови у реєстрації обраного вами позначення, замовивши послугу з проведення пошуку за спеціалізованими базами даних. Та навпаки, якщо ви знайшли ідентичну вашому позначенню торговельну марку, поряд з якою є символ ®️ - це ще не означає, що вона зареєстрована в країні, яка вас цікавить, або у відношенні необхідних вам товарів або послуг.
Тому з метою оцінки саме вашої ситуації та розуміння перспектив реєстрації торговельної марки у відношенні необхідних товарів та послуг, радимо звертатись щодо питань проведення попереднього пошуку до
експертів.
Звісно проведення пошуку не є обов'язковим, однак просимо звернути увагу, що за подання торговельної марки на реєстрацію необхідно сплачувати державні збори, які у випадку винесення відмови у реєстрації вашого позначення не підлягають поверненню. Та найбільш прикрим буде не стільки факт втрачених грошових коштів, як факт втраченого часу, адже чекаючи на рішення Національного органу інтелектуальної власності півтора або навіть 2 роки, отримання відмови у реєстрації ТМ буде вкрай небажаною новиною для вашого бізнесу.